Zabezpečenie bytových domov.

Priali by ste si, aby Vaša štvrť bola bezpečná a nemuseli ste mať obavy ísť večer domov? Aby ste mohli zaparkovať vaše auto bez obáv pri dome, alebo v domovej garáži? Aby ste si bezpečne odložili menej potrebné veci do pivnice a aby sa po spoločných priestoroch nepohybovali nežiaduce individuá?Ako môžeme dosiahnuť, aby naše bývanie bolo bezpečné a nemuseli sa strachovať ako o svoj majetok, tak o svoje vlastné bezpečie?

Jednoznačným riešením by bola neustála fyzická prítomnosť bezpečnostných zložiek, ktoré by monitorovali okolie vášho bytového domu. Realizácia takéhoto riešenia je z jasných dôvodov nereálna.

Ako teda zabezpečiť bezpečné bývanie v celej bytovke a jej okoliu? 

Je potrebné aby sa ľudia chránili sami. Prvoradá a často podceňovaná je ochrana vstupu do bytovky pevnou vchodovou bránou, vybavenou bezpečnostnými elektromagnetickými dverami a ich následné otváranie prostredníctvom evidovaného počtu bezdotykový alebo dotykových čipov.

Toto riešenie isto obmedzí vstup a pohyb rôznych živlov po bytovom dome. Nieje však neprekonateľné a preto je potrebné do ochrany zahrnúť ďalší bezpečnostný prvok. Tak ako vo všetkom tak i pri otázkach bezpečnosti platí: lepšia prevencia, ako liečba. Prevenciu vášho bytového domu a jeho neustály monitoring s nahrávaním zabezpečíte kvalitným kamerovým systémom. Ten v spojení s evidenciou elektronických kľúčov odhalí nielen vandalstvá, ale dohliadne i na večne neprispôsobivých susedov, s ktorými si veľa krát nevedia obyvatelia domu pomôcť. Najdôležitejšie je monitorovanie samotného vchodu a spoločných vchodových priestorov. Nemenej doležité je monitorovanie výťahov, kontajnerových stojísk, poprípade aj parkovísk. Ste oprávnení monitorovať aj okolie svojho bytového domu. I to výrazným spôsobom prispeje k bezpečnosti vášho bývania.

Zabezpečíme pre vás návrh a realizáciu kamerového systému a zároveň vám vieme vyhotoviť potrebnú dokumentáciu - aby ste monitorovaním okolia neporušovali platný zákon.

Či už je váš bytový dom opatrený vyššie uvedenou ochranou alebo nie, je potrebné samotné zabezpečenie bytu. Tak ako pri bytovom dome i tu sú prvoradou ochranou odolné bezpečnostné dvere. Ďalšou dôležitou ochranou je elektronický zabezpečovací systém ktorý prípadné nežiaduce vniknutie do bytu vyhodnotí a sirénou oznámi narušenie objektu, poprípade prostredníctvom GSM modulu zavolá vám. Zvýšite tak ochranu svojho bytu. Prípadný páchateľ trestnej činnosti ihneď zbadá, že máte nadštandardné zabezpečenie a vyberie sa cestou menšieho odporu (teda k susedom). A vy? V kľude spávate.

Môžete ovládať zabezpečovací systém (alarm) alebo sledovať čo sa v byte deje aj vzdialene cez PC, alebo mobil. Samozrejme v prípade potreby môžete mať aj záznamy. Zvýšite si tak svoj komfort bývania.

Nesmieme zabúdať ani na bezpečnosť svojho automobilu. Často sme sa stretávali s požiadavkou kamerového zabezpečenia auta - vzhľadom na stále aktuálne krádeže a vlámania do áut. Pokiaľ nie je kamerový systém na parkovisku riešený v projekte obytného domu, je možné riešiť kamerovú ochranu auta individuálne. Na parkovisko je nasmerovaná kamera (prípadne viac kamier). Tie potom snímajú denné a nočné dianie na parkovisku alebo stojnom mieste. To pôsobí ako významný preventívny prvok pre potenciálnych páchateľov. Pri tomto riešení je veľkou výhodou možnosť spoločného financovania kamerového systému. Ak sa dohodnú už len štyria, piati susedia, cena systému na byt prudko klesá.

 .


Ak Vás to zaujalo neváhajte nás kontaktovať, navrhneme vám skvostné bezpečnostné riešeniea šité na mieru.

Ako vy vidíte zabezpečenie svojho bezpečného bývania?
Máte už doma zabezpečovací systém a stále si nieste istý že je váš dom, byt, alebo kancelária v bezpečí? Chcete kontrolovať svoje deti doma, kým Vy ste v práci? Nechcete investovať do kamerového systému? Máme pre vás riešenie! IP kamery už od 45€ bez DPH vyriešia Váš problém! Kontaktujte nás, radi Vám poradíme!